Šnorchlovací výlet se slovenským průvodcem

  • Jste zvědaví na podmořský svět Kypru?
  • Chcete vidět, co se děje pod hladinou?
  • Chcete se uvolnit, zrelaxovat a zažít něco nového?
  • Rádi byste měli další parádní zážitek z dovolené?
  • Chcete mít fotky z toho, co jste pod vodou viděli?
Play Video

Jmenuji se Radka Holešovská a jsem vaše průvodkyně po Kypru.

Mám pro vás nový výlet, který si můžete objednat tady na stránce. Je to šnorchlovací výlet se slovenským průvodcem Jardou. Jarda se o své klienty moc hezky stará a lidé, kteří s ním byli pod vodou, na něj pějí samou chválu. Jarda je prostě borec a jeho výlet je pecka světová.

Tak si o tom tady něco přečtěte, a jestli se vám to líbí, výlet si objednejte. Objednávkový formulář je úplně dole na této stránce.

Šnorchlování a podmořskému životu na Kypru zdar! 

Play Video

“Ahoj, volám sa Jaro. Pochadzam zo západného Slovenska z mesta Trenčín. V roku 2006 som odišiel za pracou na Cyprus. Tento krásný slnečný ostrov som si zamiloval. K samotnému šnorchlovaniu som sa dostal asi v roku 2013. Vždy som velmi rad trávil čas v mori. V roku 2015 som absolvoval moj prvý kurz nádychového potapania na Cypre (FREEDIVINGU). Zúčastnil som sa viacero seminarov, tréningových akcí a dokonca aj súťaží v potápaní na jeden nádych v Egyptě, Grécku a na Cypre. Posobím ako instruktor nádychového potápania  a mám za sebou kurz prvej pomoci a KPR (Kardiopulmonální resuscitace).”

Ukážu vám podmořský svět Kypru

Navštívíme spolu Muzeum podmořských soch MUSAN v Agia Napě. Muzeum je uměle vytvořené a pod mořskou hladinou jsou v něm  k vidění různé sochy. Je to ideální místo pro ty, kdo rádi šnorchlují a chtějí na dovolené zažít něco nového.

Druhým místem našeho výletu bude romantická zátoka Green Bay v Protarasu, kde uvidíme hejna barevných rybek, podmořské útesy a možná potkáme i mořské želvy. 

  • Naučíte se šnorchlovat.
  • Uvolníte se a vypnete hlavu.
  • Podíváte se pod mořskou hladinu.
  • Seznámíte se s podmořským životem Kypru. 
  • A to vše ve společnosti zkušených a nadšených instruktorů nádechového potápění, Jardy a jeho přítelkyně Lucie.

Jak výlet probíhá?

Vyzvedneme vás ve vašem hotelu nebo apartmánu. Vyzvednutí z Larnaky, Agia Napy nebo Protarasu je v ceně výletu. Vyzvednutí z Limassolu nebo Pafosu je po dohodě a za příplatek.

Autem vás odvezeme na pláž Pernera v Agia Napě, kde bude naše první zastávka.

Po úvodní instruktáži si vyzkoušíte, jestli vám padnou ploutve, jestli vám do masky neteče voda, a jestli vám sedí neoprén. (Velikost vaší nohy, vaši výšku a váhu budeme chtít znát předem, abychom pro vás našli vhodné vybavení.)

Když budete chtít šnorchlovat bez neoprénu (hlavně v teplých letních měsících), je to možné.

Půjdeme do vody a poplaveme spolu asi 150 metrů k podmořskému muzeu. Máme s sebou bójky a pěnové “špagety”, takže nemusíte mít žádné obavy, že byste to nezvládli. Nikoho do ničeho nenutíme a všechno je na výletě dobrovolné. Chceme, abyste se s námi ve vodě cítili dobře. 

Ploutve vám značně ulehčí pohyb ve vodě a neoprén sám o sobě trochu nadnáší, takže i kdybyste přestali úplně plavat, nepotopíte se.

Maximální hloubka v Muzeu je asi 9,5 metru. Když budete chtít, můžete si vyzkoušet nádechové potápění, potopit se až na dno a dotknout se soch.

Na první zastávce budeme ve vodě asi 1,5 hodiny. Není povinné zůstat ve vodě celou dobu, kdykoliv se můžete vrátit na břeh. Ale uvidíte, že se vám to bude líbit.

Pak všichni vylezeme z vody na břeh. Čeká nás malé občerstvení a pitná voda (v ceně výletu).

Na pláži je možnost se převléknout a jsou tam i toalety zdarma.

Pak pojedeme autem asi 15 minut k další lokalitě Green Bay. Tam už budete vědět, o čem šnorchlování je, a půjde vám všechno snadněji.

Znovu se převlékneme do neoprénů, vezmeme si ploutve a masky, a začneme. V Green Bay budeme pozorovat barevné rybky, podmořské útesy a možná uvidíme i mořské želvy. 

Během výletu budu pro vás všechno fotit a natáčet. Fotky vám pak přidám do sdíleného dokumentu na Google disku a vy si je budete moct stáhnout. 

V Green Bay budeme asi 1,5 hodiny. Na pláži jsou toalety zdarma a je tam možné se převléknout do suchého oblečení. Pak vás odvezeme zpět do hotelu nebo do apartmánu. 

Celková délka výletu je (bez cesty na první místo) asi 5 hodin (10:00 – 15:00).  

Možná máte ještě další otázky...

Co si mám vzít na výlet s sebou?

Ručníky, plavky, případně náhradní plavky (pokud se na druhé lokalitě chcete převléknout do suchých), vodu a dobrou náladu. Malé občerstvení bude na místě k dispozici (v ceně výletu).

Pro koho je šnorchlování vhodné?

Šnorchlovat může každý, kdo umí plavat. Není to potápění, na které potřebujete složitější výcvik nebo certifikát. Šnrochlovat se může naučit každý, kdo má chuť poznávat podmořský svět a cítí se dobře ve vodě.

Je tento výlet vhodný pro děti?

Obecně výlet doporučuji dětem od 10 let. U mladších dětí ať rodiče zváží, jestli je to pro jejich dítě vhodné. Každé dítě je jiné. Některé menší děti dokonce umějí plavat líp než děti starší. Jde o to, abyste si vy, jako rodiče, výlet s dětmi užili, a nebyli ve stresu, že to vaše dítě třeba nezvládne.

Je nějaké omezení pro starší lidi?

Nechci dávat žádnou věkovou hranici. Hlavní je umět dobře plavat a umět se na vodě (ve vodě) uvolnit. Je na vás, abyste zvážili, jak se cítíte a v jaké jste teď kondici.

Mám trochu strach/ špatnou zkušenost z moře. Je to pro mě?

Na výletě budeme plavat a uvolňovat se na hladině. Nejdená se o potápění. Naučím vás správně dýchat, abyste se přestali bát. Určitě na vás nebudu nijak tlačit.

Nevadí, když jsem se nikdy nepotápěl/a?

Nevadí. Šnorchlování je jednodušší než potápění. A nevyžaduje vůbec žádné předchozí zkušenosti. Důležité je umět plavat a mít do šnorchlování chuť.

Nosím dioptrické brýle. Vejdou se mi pod masku?

Brýle se vám pod masku nevejdou. Bude potřeba je odložit a nechat na břehu. Zvažte použití kontaktních čoček.

Potřebuju na šnorchlování nějaký kurz nebo školení?

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Musím být opravdu dobrý plavec, abych se mohl zúčastnit?

Nemusíte být olympijští plavci, stačí, když budete plavat průměrně dobře.

Jak si výlet objednám?

Napište do formuláře níže svoje jméno, příjmení, na kdy byste si chtěli výlet objednat a kde budete ubytovaní. Dále napište velikost vaší nohy (kvůli velikosti ploutví) a taky vaši výšku a váhu (kvůli velikosti neoprénu).

Jak výlet zaplatím?

Hotově v eurech na místě přímo. Je možné také poslat peníze přes Revolut.

Jak to na šnorchlovacím výletě vypadá?

Kolik šnorchlovací výlet stojí?

70 € / osoba

Co o výletu řekli cestovatelé před vámi?

Objednejte si šnorchlovací výlet se slovenským průvodcem Jardou!

Do zprávy níže, prosím, napište termín, na kdy chcete výlet objednat, adresu ubytování na Kypru (pokud už ho víte), velikost nohy, váhu výšku každého účastníka výletu.

Kdybyste se náhodou spletli, žádné obavy. Všechny údaje můžete ještě později, v další komunikaci s Jardou, změnit. 

Líbí se vám to? Sdílejte a podpořte nás!

Facebook
Twitter
LinkedIn