Kypr červenec počasí

Pokud bych měla opsat dvěma slovy počasí na Kypru v červenci, bylo by to VEDRO a navíc VLHKO. Připravte se na to, že v červenci se na Kypru opravdu zapotíte.

Vedro jako blázen

Teplota vzduchu kolem 38 stupňů a není výjimkou, že máme i přes 40. Střídají se vlny vedra s vlnami ještě většího vedra.

Mořská voda má 27 stupňů a je teplá jako kafe.

Vysoká vlhkost vzduchu

K vysoké teplotě vzduchu se navíc přidává ještě vysoká  vlhkost vzduchu, která subjektivní pocit tepla ještě zvyšuje. Když bude třeba 35 stupňů, tak vy budete mít pocit, že je minimálně 40.

Pokud se vám bude zdát, že jste celý den  jakoby „ulepení“ a že ten zpocený pocit ne a ne pominout, tak to je ono. Šílená vzdušná vlhkost, na kterou si tady celé léto stěžujeme.

Občas se po ránu nad městy, vesnicemi a turistickými letovisky „válí“ něco jako mlha, ale mlha to není. Je  to vlhkost, která v červenci dosahuje až  80%.

Ochlazujte se

Nejlépe v pravidelných intervalech a ideálně pravidelnými skoky do bazénu a ledovými nápoji s barevnými deštníčky.

Slunci se zbytečně nevystavujte. Opaluje to i přes slunečník. Držte se ve stínu a zvolněte tempo.

Jestli se něco v červenci na Kypru fakt musí, tak hodně  odpočívat a nikam se zbytečně nehonit.

Polední siesta je povinná

Kypřané si přes poledne dopřávají siestu pravidelně od 13:00 do 15:00 hodin. Ve většině firem se jde na poledne domů. Přes poledne je zavřená i spousta obchodů. Lidé jdou domů, vypnou mobil, zapnou klimatizaci nebo aspoň větrák, a trochu si pospí. Je to nezbytně nutné, aby jim zbyly síly na zbytek dne.

Pokud chcete v červenci sportovat, tak nejlepší je plavání v moři nebo v bazénu. 

A jestli chcete běhat po pláži, vyražte hodně brzo ráno, ideálně do 7:00 hod. Po sedmé hodině se vzduch ohřívá raketovým tempem a přes den se kvůli vedru běhat nedoporučuje.

Jezte lehká letní jídla

Aby to váš organismus lépe zvládal, je dobré jíst ochlazující jídla, čili saláty, vychlazený meloun anebo čerstvé ovoce. Skvěle vás ochladí i cokoliv s bílým jogurtem. Třeba ovocné smoothie.

Pijte frapé

Frapé je napěněná ledová káva s mlékem, cukrem a ledem. Podává se ve vysokých sklenicích a s brčkem k tomu. Je to skvělé letní osvěžení, které vás hned vzpruží.  A navíc budete šik. Frapé tady totiž pijeme všichni.

Červenec na Kypru je kvůli horku docela náročný měsíc. Podobné vedro je i v srpnu.