Kdy je na Kypru nejlepší počasí?

Často se mě turisté ptají, kdy jet na Kypr, kdy začíná sezóna a od kdy do kdy se dá koupat v moři.

Začátek sezóny

Za začátek sezóny se oficiálně považuje druhá polovina dubna. Koupat se ale v pohodě můžete ještě první týden v listopadu. A jsou i tací, kteří se koupou v moři celoročně.

Kypr by se měl jmenovat Ostrov Slunce, protože sluníčko nám tady svítí téměř pořád. Podle oficiálních statistik je to 330 až 340 dní v roce. Těch pár dní na jaře, na podzim nebo v zimě, kdy je zataženo anebo prší, se dá celkem v pohodě vydržet.

Skuteční znalci a milovníci Kypru doporučují přijet  dvakrát za rok. Jednou v  květnu (průměrná teplota kolem 27 stupňů) a pak  znovu koncem září nebo v  říjnu (kolem 26 stupňů).

Užijete si tak to skutečně nejlepší kyperské klima.

Květen se od října liší snad jen tím, že květnové moře je o něco studenější. Ale nebojte, koupat se rozhodně dá. Milovníkům opravdu teplého moře doporučuji konec září nebo říjen. 

Moře bývá začátkem podzimu často teplejší než vzduch. Je po létě krásně vyhřáté. (má 26 stupňů).

Červenec a srpen se na Kypru všeobecně považují za nejteplejší měsíce (teploty kolem 35-40 stupňů a někdy i více). Pokud horko a vysokou vlhkost vzduchu nemáte rádi, raději se Kypru vyhněte.

Chystáte-li se přijet s dětmi o letních prázdninách a jindy než červenci nebo srpnu se z práce „neutrhnete“, vězte, že všechny hotely mají klimatizaci a bazény, takže vždy bude kde se zchladit.

Podzim a jaro na Kypru

Kyperský podzim (listopadu a prosinec) a jaro (únoru, březen nebo duben) je zasvěcen poznávacím zájezdům, sportovcům a milovníkům přírody. Na Kypr přijíždějí cyklisté, fotbalové týmy a golfisté.

Golf na Kypru se nejlépe hraje od února do května. Máme tady 6 skvělých golfových hřišť, která jsou otevřena celoročně. Zahrát si golf v lednu, když slunce svítí, vítr nefouká a je kolem 15 stupňů, je opravdový zážitek.

Počasí na Kypru měsíc po měsíci

(Klikněte na vybraný měsíc a zobrazí se vám podrobnější článek.)

Facebook
Twitter
LinkedIn
[pvc_stats postid="" increase="1" show_views_today="1"]