5 nejlepších pláží na Kypru

Snad nejčastější otázka turistů přijíždějících na Kypr je „Která pláž je na Kypru nejlepší?“ Nejlepší na co? Variant je totiž víc.

Hledáte nejlepší pláž na koupání a opalování, na focení, na rande s vaší láskou, pro rodiny s dětmi nebo třeba na vodní sporty?

Tady je přehled nejlepších pláží Kypru:

Nejlepší pláž na procházky

Palmová promenáda Finikoudes v centru Larnaky

Písečná pláž podél  larnacké palmové  promenády. Je tu spoustu palem, turistů a místních. Měří celkem 600 metrů a dá se tady nekonečně korzovat a pozorovat ruch města.

Z jedné strany promenády je pláž s lehátky  a slunečníky, naproti jsou hotely, kavárny a restaurace, kde si po koupání můžete dát oběd nebo zmrzlinu.

Milovníci kultury a historie si po koupání mohou odskočit do Středověké pevnosti na konci promenády. Je zde malé Muzeum středověku se sbírkou keramiky, fotek, kreseb a dalších středověkých exponátů.

Vyšplhejte na hradby pevnosti. Výhled shora do centra města a na promenádu vám zcela jistě vylepší foto skóre vašeho alba z dovolené.

Pár minut od pláže najdete i nejznámější pravoslavný larnacký kostel Sv. Lazara další zajímavosti Larnaky.

Na opačné straně promenády najdete larnackou Marinu. Dětem zde můžete ukázat lodě a jachty.

Nejznámější a „nejprofláknutější“

Nissi Beach, Agia Napa

Slovíčko „Nissi“ se překládá jako  ostrov. Jeden ostrůvek uprostřed moře tady najdete. Kochat se výhledem na něj můžete přímo z plážového lehátka.

Pláž je písečná s jemným žlutým pískem. Moře je tu mělké, čisté a téměř tyrkysové. Užijí si to tady malé děti, neplavci, ale i milovníci plážových party.

Mají tu vodní sporty, lehátka a slunečníky, z barů se line hudba (rádio, Reggae, Pop, House … Nic pro milovníky úplného ticha a klidu). Kolem je spoustu naolejovaných opalujících se těl a vše je doplněno fůrou lehátek a slunečníků. Tady to v létě opravdu žije! 

Nejlepší pro páry

Konnos Bay, Agia Napa

Přijďte se sem schovat před zraky ostatních.

Romantická zátoka ve tvaru půlměsíce, spousta zeleně a voňavých borovic kolem vám zaručí, že se tady budete cítit víc v klidu než na jiných „komerčních“ plážích.

Do zátoky se dostanete po dřevěných schodech směrem dolů přírodní stezkou nebo sem najeďte autem „kam až to půjde“ a zbytek dojděte pěšky. Pěší cesta zpátky do kopce vám dá trochu zabrat, ale zase si vylepšíte fyzičku. A to se počítá.

Nejlepší pro rodiny s dětmi

Fig Tree Bay v Protarasu

Podle Tripadvisoru patří mezi TOP 25 nejlepších pláží světa.

Název v překladu znamená „Fíková zátoka“, ale fíky tu nenajdete. Pláž se pyšní hlubokým žlutým pískem, pozvolným vstupem do moře, ideálním pro děti.

Dál od pobřeží je voda hlubší a o něco chladnější. Tam si výborně zaplavou dospělí.

Je to jedna z nejlepších pláží na celém Kypru. Z hotelů v centru Protarasu se k ní dostanete za pár  minut pěšky.

Nejvíc focená

Petra Tou Romiou (Řekova skála) u Pafosu

Tuhle oblázkovou pláž musíte povinně navštívit hned z několika důvodů.

Je to místo, kde podle pověsti vystoupila z mořské pěny bohyně lásky, krásy a plodnosti Afrodita. Kdo tuhle pláž nenavštívil, ten jako by na Kypru ani nebyl.

Když se zde podle pověsti vykoupete, omládnete minimálně o 15 let (opatrně s dětmi, ať vám tu po procesu  omládnutí nezmizí  definitivně)

Kdo na téhle pláži najde kamínek ve tvaru srdce, toho čeká velká láska nebo ta jeho  současná vydrží až do smrti. Počítají se i kameny, které srdce připomínají jen trochu.

Na pláži zůstaňte až do odpoledne nebo pozdního večera. Západy slunce u Afroditiny pláže patří k nejlepším na Kypru.

Nejlepší pro extrémní sporty

Avdimou Beach kousek od Limassolu

Tahle pláž je tak trochu skrytý poklad. I v létě je klidnější než většina jiných pláží ostrova. Je taky ideální pro kiting nebo windsurfing.

Dostanete se sem po hrbolaté cestě, kolem zemědělských farem a olivových hájů. Na pláži je žlutý písek a částečně oblázky.

Přivezte si sem svůj vlastní slunečník a ručník nebo podložku, na které budete ležet. Lehátek a slunečníků k pronájmu je tady totiž i v hlavní sezóně minimum.

Když vám po koupání vyhládne, vydejte se do taverny pár minut chůze odsud. Můžete si tady dát třeba čerstvou rybu, mořské plody nebo skvělý řecký salát s fetou a olivami a k tomu znamenitě ochucené místní studené omáčky.